Pozor, krajská hranice!

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozor, krajská hranice!

Re: Pozor, krajská hranice!

od Vojtěch Vilímec » 14.7.2019 21:15:30

Paráda. Budu rád za jakýkoli nový článek na Tram-Busu, ale věřím, že tato série zaujme mnoho čtenářů.

Pozor, krajská hranice!

od Ondřej Kališ » 14.7.2019 20:51:06

Vážení kolegové a čtenáři,

řadu let považuji za jeden z největších problémů české dopravy velmi silné krajské hranice, které jsou v mnoha místech veřejnou dopravou téměř nepropustné. V posledních letech začalo být i v médiích zmiňováno téma stále většího vylidňování venkova a vytváření tzv. vnitřní periferie, světe div se, převážně kolem hranic některých krajů. Je pravděpodobné, že dopravní obslužnost na to má určitý vliv, není-li přímo jednou z primárních příčin vylidňování.

Proto jsem se rozhodl zpracovat na Tram-bus.cz seriál o situaci na hranicích jednotlivých krajů. Už jsem také během dovolené začal. Mám zpracovaný úvodní článek, který plánuji doladit a zveřejnit pravděpodobně v srpnu, a rozpracovaný je také článek o Pardubickém kraji, který přijde na řadu první. Naopak Středočeský kraj by měl být jedním z posledních, protože sousedí s mnoha kraji a měl by z ostatních článků trochu vyplynout.

Nyní bych chtěl poprosit naše redaktory, členy i aktivní čtenáře, pokud lépe znáte nějakterý kraj, zda byste byli ochotni zpracovat článek nebo alespoň podklady. Je dobré, aby autor článku region znal, proto jsem začal Pardubickým krajem, který znám docela dobře já, a nezastírám, že i tak to znamená sednout si nejméně na celý den a článek napsat. Uvítáme dobrovolníky na každý kraj kromě Středočeského, který tedy udělám na závěr, nejvíce ale potřebujeme lidi na moravské a slezské regiony.

Prosím, kdo máte chuť přidat se k užitečné práci, hlaste se zde!

Nahoru