Kalkulátor jízdného ČD

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Ondřej Kališ píše:
15.11.2018 22:16:08
Jsi skvělej! Jen ještě jedna drobnost. Pro počet osob dej implicitně počet 1 (nebo uvažuj počet 1, pokud není vyplněno), aby tam vždy neskákalo, že není vyplněno povinné pole. ;)

A pak aktualizuj tuto stránku: https://www.tram-bus.cz/obecne-o-doprav ... zdneho-cd/
Implementováno vč. Vojtovy žádosti. K tomu jsem nastavil kurzor při načtení stránky přímo do políčka km a do kódu jsem tam udělal malý easter egg :mrgreen:
Zveřejnění proběhne až po korekcích, dodělání zpátečních a testování. Např. nedávno jsem si všiml, že existuje IN 25 ZTP.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Vzhledem ke změně TR 10 od prosince dojde k implementaci nových změn včetně ceníků, kalkulátor tedy bude spuštěn po 9. 12.

Novinky:
  • Traťovka je nově možná až do 150 km vzhledem k možnému dojíždění do Prahy po koridoru
  • Změna názvů Akčních a SuperAkčních jízdenek na Flexi a Vázané po německém vzoru (od dne vyhlášení)
  • Nová jízdenka Region, která nově umožní na vybraných lokálních tratích zakoupení výhodnější jízdenky (IN 25) přímo na pokladně či eshopu
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Spusť to rovnou, jen napiš ke kalkulátoru textovou poznámku, ze data jsou platna od 8. prosince. Tu pak smažeme. :)

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

A hoď to konečně do článku! :lol:

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Vojtěch Vilímec píše:
27.11.2018 22:28:42
A hoď to konečně do článku! :lol:
Tak tak. Ať ten Google neodkazuje na nefunkční verzi. ;)

Jirko, ještě teď koukám, je to grafická záležitost, ale zřejmě byl použit nevhodný font, který neumožňuje zobrazení některých českých znaků. Šlo by tam nastavit nějaký obecně funkční písmo?

Jinak zrovna dnes mi dochází, k čemu všemu je takový kalkulátor potřeba. E-shop fakt není plnohodnotnou náhradou. Jsou to svině. :x

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Ondřej Kališ píše:
28.11.2018 7:56:01

Jirko, ještě teď koukám, je to grafická záležitost, ale zřejmě byl použit nevhodný font, který neumožňuje zobrazení některých českých znaků. Šlo by tam nastavit nějaký obecně funkční písmo?
To se ti zdá, Google Fonts podporují všechny znaky. Nezdá se mi, že by české znaky neuměl.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Jiří Staněk píše:
28.11.2018 15:00:46
To se ti zdá, Google Fonts podporují všechny znaky. Nezdá se mi, že by české znaky neuměl.
Opravdu? https://ctrlv.cz/pCQk

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Ondřej Kališ píše:
28.11.2018 15:08:43
Opravdu? https://ctrlv.cz/pCQk
Opravdu. https://ctrlv.cz/Nc5j Nesmíš používat IE, který je už několik let bez aktualizace :D Ale proč blbne upřímně nechápu.

P.S. Nefunguje v něm ani HTML5, což je na přesdržku a možný zdroj problémů. Formuláři jsem nastavil, že smí zadávat jen čísla a nikoliv ostatní znaky, což IE ignoruje (input type="number" je funkcionalita HTML5).

PP.S. Všiml jsem si dalších drobných chyb a teprv jsem stihl dodělat traťovky do jedničky, takže prosím ještě nezveřejňovat.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Zpáteční dodělávám, očekávám, že se mohou některé údaje lišit o +- 1 Kč v závislosti na rozdílných postupech při výpočtu, speciálně je problematické zjistit, jak probíhají některá zaokrouhlování. Rozdílnými způsoby výpočtů mohou vzniknout i rozdíly v hodnotě jednotek až desítek korun. Nicméně makám na testování a musím říct, že už je kalkulátor ve velmi slušném stavu.

Finální testování pak ještě proběhne za chodu, neboť v eshopu stále nejsou nové ceny po 9. 12. a dokonce si můžete v předprodeji koupit jízdenky za ceny starého ceníku.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Zbývá dodělat skupinové zpáteční (předpoklad realizace příští týden) a pokud nenarazím zase na nějakou chybu, můžeme kalkulátor spustit.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Odpovědět