Kalkulátor jízdného ČD

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Hoď tam vyskakovací okno, že když se zjistí, že návštěvník používá IE, tak mu tam podstrč odkaz na stažení Chromu nebo Firefoxu :lol:
PS: Ondro, děsím se, jak musí vypadat Tram-Bus na IE 11

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Pánové, vám asi nedochází, že pracuju ve státní správě, kde používání žádného rozumného prohlížeče není možné. A je třeba upozornit na fakt, že podobně je na tom řada dalších potenciálních uživatelů. Takže fakt žádnou buzeraci s vyskakovacími okny apod. neprovádějte.

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Díky Pirátům dojde k modernizaci prohlížečů teď aspoň na magistrátě a ve státní správě se dočkáš snad za 3 roky ;)

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Vojtěch Vilímec píše:
29.11.2018 18:03:14
Díky Pirátům dojde k modernizaci prohlížečů teď aspoň na magistrátě a ve státní správě se dočkáš snad za 3 roky ;)
Tak utopicky bych to zas neviděl. A nejde o modernizaci, ale o to, že nemůžeš používat žádný alternativní programy. Můžeš tak jedině IE a Edge, což vyjde nastejno. :lol:

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

To rozhodně nastejno nevyjde, protože Edge teprve vzniknul v roce 2015 a dodnes dostává aktualizace, zatímco IE má poslední verzi 11 z roku 2013 :D

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Jenže aktualizace jsou asi tak to poslední zajímavé, nefunkčnost Edge v některých ohledech překračuje představy o IE. Navíc reálně potřebuju dva prohlížeče, protože ani jeden si neumí zapamatovat zvětšení konkrétní stránky.

Ale to je poněkud offtopic, ne? :lol: Důležitý je, že nemůžete podléhat profesní deformaci a pohledu lidí, kteří v počítačích žijou, a musíte brát ohled i na normální lidi, kteří běžně používají IE, protože ani nevědí, že něco jinýho existuje.

Vojtěch Vilímec
Člen Sdop
Příspěvky: 361
Registrován: 8.8.2018 22:45:54

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Vojtěch Vilímec »

Dovolím si ještě jeden offtopic na závěr na toto téma: ačkoliv dneska už se weby píšou pro moderní prohlížeče a na ty zastaralé už není brán zřetel (protože ty nové funkce neumějí), tak se může stát, že čtenář se starým prohlížečem na tu stránku prostě přestane chodit :) říká se tomu vypuzovací chyba měření, doporučuji zajímavé počtení: https://www.jakpsatweb.cz/clanky/vypuzo ... ereni.html

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Vojtěch Vilímec píše:
29.11.2018 21:02:31
To rozhodně nastejno nevyjde, protože Edge teprve vzniknul v roce 2015 a dodnes dostává aktualizace, zatímco IE má poslední verzi 11 z roku 2013 :D
Ani Edge neumí input type="number" :mrgreen: Prostě kokoti, co k tomu dodat. Neznají HTML standardy.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Jiří Staněk píše:
29.11.2018 22:41:36
Ani Edge neumí input type="number" :mrgreen: Prostě kokoti, co k tomu dodat. Neznají HTML standardy.
Asi tak. Tohle není o aktuálnosti, ale o debilitě jisté sw společnosti. :lol:

Jinak Jirko, podívej se zde na statistiky prohlížečů v ČR: http://ranking.gemius.com/cz/ranking/browsers/
Všimni si hlavně setrvalé tendence používání IE. To vychází z faktu, že IE hodně používají lidé, kteří nemají o počítačích moc přehled a jsou naučení, že IE je internet, také lidé, kteří reálně nemají jinou možnost atd. Navíc zavedení Edge neprovázela žádná propagace a nic - i já jsem na jeho existenci přišel jen naprostou náhodou.

Takže reálně pokud neoptimalizuješ pro IE, můžeš stránku znefunkčnit třeba až pro pětinu uživatelů, kteří si navíc, narozdíl od zkušenějších, pravděpodobně neporadí jinak a prostě přestanou stránku používat. ;)

Jiří Staněk
Správce fóra
Příspěvky: 174
Registrován: 8.8.2018 21:24:01

Re: Kalkulátor jízdného ČD

Příspěvek od Jiří Staněk »

Ondřej Kališ píše:
30.11.2018 8:31:52
Jiří Staněk píše:
29.11.2018 22:41:36
Ani Edge neumí input type="number" :mrgreen: Prostě kokoti, co k tomu dodat. Neznají HTML standardy.
Asi tak. Tohle není o aktuálnosti, ale o debilitě jisté sw společnosti. :lol:

Jinak Jirko, podívej se zde na statistiky prohlížečů v ČR: http://ranking.gemius.com/cz/ranking/browsers/
Všimni si hlavně setrvalé tendence používání IE. To vychází z faktu, že IE hodně používají lidé, kteří nemají o počítačích moc přehled a jsou naučení, že IE je internet, také lidé, kteří reálně nemají jinou možnost atd. Navíc zavedení Edge neprovázela žádná propagace a nic - i já jsem na jeho existenci přišel jen naprostou náhodou.

Takže reálně pokud neoptimalizuješ pro IE, můžeš stránku znefunkčnit třeba až pro pětinu uživatelů, kteří si navíc, narozdíl od zkušenějších, pravděpodobně neporadí jinak a prostě přestanou stránku používat. ;)
V IE stránka funguje, jen se blbě zobrazuje Č. Můžu pro IE nastavit, aby se zobrazoval Arial, to je jediné možné řešení.

Jinak Edge nepotřebuje propagaci, protože se přirozeně instaluje na nový Windowsy.
Pro mou rychlou reakci mne prosím označte pomocí @ nebo mne citujte. Přijde mi notifikace do e-mailu.

Odpovědět