Internetové stránky SPVHD

Moderátoři: Tomáš Ondráček, Předsednictvo SPVHD

Odpovědět
Tomáš Ondráček
Vedoucí projektů

Internetové stránky SPVHD

Příspěvek od Tomáš Ondráček » 7.11.2018 18:08:33

Dnes jsem si všiml, že na stránky SPVHD byly vyvěšeny výsledky letošního ročníku soutěže a že byly provedeny podle mě i nějaké další drobné úpravy.

Mám však k celému textu o soutěži drobné připomínky a návrhy:

- Nenašel jsem nikde vzory formálního zpracování, na které je odkazováno.
- 4. ročník bych se snažil pojmenovat šikovněji, prostě tam nějak zakomponovat rok 2017.
- Fotky z letošního vyhlašování výsledků by bylo vhodné přejmenovat (jméno = co na fotce můžeme vidět).
- Možná by bylo vhodné už teď určit datum, do kterého je možné práce odevzdávat a na stránky jej napsat. Za sebe navrhuji termín nejpozdějšího odevzdání o něco později, buďto 8.9.2019, 15.9.2018 nebo ještě pozdější. Důvod, proč to navrhuji je, že by autoři měli možnost posledních úprav své práce na základě nových poznatků z plnohodnotného provozu (nikoli prázdninového). Možná by bylo vhodné, na toto téma vytvořit anketu.

tomas.juza
Správce fóra

Re: Internetové stránky SPVHD

Příspěvek od tomas.juza » 7.11.2018 20:44:20

trochu se vyjádřím:
1) s tm přejmenováváním fotek ale dodržovat zásady tvorby názvů souborů - místo mezer podtržítka či pomlčky, bez diakritiky a speciálních znaků
2) to je ale datum nejpozdějšího odevzdání; nikdo neříká, že to musíš zpracovávat až v posledních dnech. Anketu jistě časem vytvořit můžeš, ale asi to neprojde.

Tomáš Ondráček
Vedoucí projektů

Příspěvek od Tomáš Ondráček » 7.11.2018 21:30:43

tomas.juza píše:
7.11.2018 20:44:20
trochu se vyjádřím:
1) s tm přejmenováváním fotek ale dodržovat zásady tvorby názvů souborů - místo mezer podtržítka či pomlčky, bez diakritiky a speciálních znaků
Já jsem to napsal nepřesně, prostě by se někam mělo napsat, co vlastně na fotce je, byť ne třeba do názvu, tam by to mohlo být dosti nešikovné.

tomas.juza píše:
7.11.2018 20:44:20
trochu se vyjádřím:
2) to je ale datum nejpozdějšího odevzdání; nikdo neříká, že to musíš zpracovávat až v posledních dnech. Anketu jistě časem vytvořit můžeš, ale asi to neprojde.
To je jasné, že celou práci (dostatečně kvalitní) nikdo nestihne za 14 dní. Tím mým příspěvkem jsem chtěl vyjádřit návrh na posun tohoto termínu kvůli tomu, aby autoři mohli finální úpravy (nikoli celou práci) dělat za plného provozu a celé svoje dílo s plným provozem porovnat, což o prázdninách úplně nejde. Hlavním účelem mého předchozího příspěvku, je zavést diskusi na toto téma, neboť mě dosti zajímá, jaké jsou na toto názory ostatních, zda jsou pro nebo proti. Každopádně když se tak na to koukám, celkem jsem tímto odběhl od tématu, takže tento návrh asi zítra napíšu do nového předmětu ;)

Vojtěch Vilímec
Člen SPVHD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtěch Vilímec » 7.11.2018 21:33:56

Ahoj, jsi bystrý, včera večer jsem tam výsledky 4. ročníku vyvěsil :)

- Vzory formálního zpracování jsem zakomentoval, protože aktuálně nejsou potřeba. Až bude vyhlášen nový ročník, můžou se tam opět dát spolu s dalšímu propozicemi.
- 4. ročník klidně můžeme pojmenovat napůl 2017, počkáme si na názor předsedy
- Fotky přejmenovat klidně můžeme, ale nedával bych tam jména lidí. Někdo cizí by je pak mohl identifikovat a třeba Lukáš Vrána už měl s tímhle problém, že si nepřál být focen ani uveden.
- Datum viz bod 1, ještě není zahájen nový ročník (jestli vůbec nějaký bude?). Až se vyhlásí, bude následovat propagace (na Facebooku, na stránkách Tram-Busu) a samozřejmě budou vyvěšeny propozice (datum, vzory formálního zpracování) na web.

Ondřej Kališ
Předseda SPVHD

Příspěvek od Ondřej Kališ » 8.11.2018 7:40:16

Díky za upozornění. Jen stručně k popiskám: Rozhodně je tam dejte jako v minulosti. Je to v komprimované složce, takže názvy souborů neřešte. Nebude se to nahrávat přímo na web. Osobní údaje, natož jména, nemusíme řešit. Nevztahuhe se na nás GDPR. Jsme společnost fyzických osob.

Pokud jsou na webu propozice, nech také funkční odkaz na vzory. Je blbost psát někde o vzorech, které nelze nikde stáhnout. Navíc někdo třeba chce připravovat práci v předstihu.

Ke zbytku později.

Ondřej Kališ
Předseda SPVHD

Příspěvek od Ondřej Kališ » 8.11.2018 20:56:01

Nejprve ještě ke zveřejněným výsledkům. Prosím, letos dejte tučně jen první dva, kteří dostali diplomy. Třetí z pěti už je ve druhé půlce a vzhledem ke kvalitě prací si fakt nezaslouží být zvýrazněn. A doplňte prosím do tabulky věk soutěžících. Je to zajímavý údaj pro srovnání. Už proto, že snad dokonce vyhrál nejmladší soutěžící. :)

4. ročník můžeme pojmenovat 2017-2018.

O termínu odevzdání jsme v minulosti už mluvili, návrhy byly různé, ale prozatím byl ponechán konec srpna. Nicméně navrhované posuny byly třeba na konec června nebo konec ledna, aby harmonogram korespondoval se školní výukou. Osobně naopak vidím výhodu v tom, že harmonogram soutěže je jiný než v jakém se odevzdávají různé školní práce a podobně. Osobně bych se přimlouval za to, aby odevzdání bylo první víkend v září jako v minulosti, příp. +- týden. Letos ukončení posunul Ruda na dřív, protože se mu to v původním termínu z osobních důvodů nehodilo. Ale nešel bych o moc hlouběji do září, protože musíš myslet v první řadě také na hodnotitele. Září přeci jen bývá ještě trochu volnější měsíc, třeba na vysokých školách se ještě neučí. A pak si vem, že kdyby soutěž byla hodně uspěšná a došlo na dvoukolové hodnocení, mohlo by se nám vyhlášení výsledků dostávat až do předvánočního času, a to by nebylo šťastné. Takže osobně se přikláním termín ponechat cca jako dnes.

Je fajn, že jsi důsledný a chceš vše dokonale propracovat. Na druhou stranu opravdu to je jen soutěž. ;) Navíc pokud jde o průzkumy, ty by se měly dělat hlavně předem jako základ pro zpracování. Co bys dělal, pokud Ti na závěr průzkum nepotvrdí Tvůj předpoklad? Stejně neprovedeš výrazné úpravy a jen budeš nervózní, že jsi něco neudělal dokonale. Takže doporčuji přiměřený počet průzkumů udělat předem a pak se věnovat hlavně návrhové stránce, která je pro hodnocení beztak důležitější. :)

Vojtěch Vilímec
Člen SPVHD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtěch Vilímec » 9.11.2018 16:53:10

Propozice přidány na web, 4. ročník přejmenován na 2017-2018, tučně označeni jen první dva soutěžící. Věky neznám a nikde jsem je nenašel, takže mi je prosím napiš. A jak budeme řešit věk, když se soutěž konala dva roky? :lol: třeba u Lukáše Vrány napíšeme loňský věk, zatímco u Tomáše Ondráčka letošní? :P Obdobně stejně tak nedokážu identifikovat osoby na fotkách, takže jestli chcete popisky, tak si to stáhněte, přejmenujte a nahrajte na Tram-Bus.

Ondřej Kališ
Předseda SPVHD

Příspěvek od Ondřej Kališ » 9.11.2018 19:36:27

Vojtěch Vilímec píše:
9.11.2018 16:53:10
Propozice přidány na web, 4. ročník přejmenován na 2017-2018, tučně označeni jen první dva soutěžící. Věky neznám a nikde jsem je nenašel, takže mi je prosím napiš. A jak budeme řešit věk, když se soutěž konala dva roky? :lol: třeba u Lukáše Vrány napíšeme loňský věk, zatímco u Tomáše Ondráčka letošní? :P Obdobně stejně tak nedokážu identifikovat osoby na fotkách, takže jestli chcete popisky, tak si to stáhněte, přejmenujte a nahrajte na Tram-Bus.
Věk soutěžících je v tom textovém souboru u prací:
Jméno: Jan Kubánek
Věk: 16
Oblast práce: Příbram

Jméno: Jan Pondělíček
Věk: ?
Oblast práce: Praha - autobusy

Jméno: Lukáš Vrána
Věk: 17
Oblast práce: Noční doprava v Praze

Jméno: Tomáš Ondráček
Věk: 15
Oblast práce: MHD Zábřeh

Jméno: Matěj Crnčević
Věk: 17
Oblast práce: Dolnobřežansko
Máš pravdu s těmi loňskými pracemi, u nich jsem tedy rok odebral. Fotky by mohl popsat buď Ruda nebo Tomáš, případně někdo, kdo všechny zná, protože chápu, že zrovna tito dva by mohli být nejistí.

Odpovědět