Příprava na vyhlášení 5. ročníku

Moderátoři: Tomáš Ondráček, Předsednictvo SPVHD

Odpovědět
Tomáš Ondráček
Vedoucí projektů

Příprava na vyhlášení 5. ročníku

Příspěvek od Tomáš Ondráček » 29.12.2018 23:31:07

Ahoj,

blíží se čas, začít řešit nový ročník soutěže. Jelikož jsem nyní vedoucí projektu, sepsal jsem ty nejdůležitější věci, které bychom měli zajistit. Něco udělám sám, ale s něčím bych pomoc od ostatních uvítal. Termín vyhlášení soutěže bych viděl někdy na 1. - 3. týden v lednu (zároveň roce), prostě až se "práce přerozdělí". Na termínu odevzdání se dohodneme právě během této doby.

Plakátek
Je to první věc, která musí být zajištěna, nyní jen provizorní (bez sponzorů). Tady u tohoto se budeme muset dohodnout, zda udělat plakátek podobný loňskému, kdy tam budou vypsána skoro všechna pravidla nebo zda tam napíšeme jen opravdu základní informace a na podrobnější odkážeme na web.

Propagace
Jako druhá věc je kvalitní propagace. Tu nesmíme podcenit. Prioritně to budou naše prostředky. Soutěž by měla být vidět na:
Tram-busu, SPVHD i na Metrobusu, jak na internetových stránkách, tak na FB.
Dále musíme požádat o pomoc s propagací ostatní subjekty, jako jsou například:
• Objednatelé dopravy (ROPID, KIDSOK …)
• Dopravní podniky a větší regionální dopravci
• Dopravní servery typu třeba dopravacek.eu, zdopravy.cz
• Školy s dopravním zaměřením
Každému by se rozeslal plakátek, s prosbou rozšíření jej přes FB a umístění jej s informacemi o soutěži na webové stánky. U škol bych to rozeslal hromadně přímo ředitelům, buď to mezi děcka pustí, nebo ne.

Ceny pro výherce i zúčastněné
Byl bych velmi rád, aby letos byla nějaká hodnotnější cena pro ty, kteří se umístí na prvních místech. Mohlo by jít o „lákadlo“, na které by se dali přilákat noví zájemci. Například mě napadá kilometrická banka ČD, předplatné cs-dopraváku nebo něco takového. Kdyby se nám podařilo něco takového získat, špatné by to nebylo. Je ale důležité, dohodnout se, co bychom sponzorovi byli ochotni za to dát. Osobně navrhuji dát logo na plakátek (finální), umístit jej na stránku soutěže na webu SPVHD a po případné domluvě třeba na konci videa Metrobusu.
Potom dále se musí sehnat drobné ceny, nějaké bloky, tužky, vystřihovánky. V této souvislosti dotaz na pana Sladkého.

Komisaři
Jelikož se soutěže budu s největší pravděpodobností účastnit jako soutěžící, chtěl bych tuto záležitost nechat čistě na někom zkušenějším. Samozřejmě by bylo vhodné, třeba v žádosti o pomoc s propagací se o potřebě komisařů zmínit, zda někdo není, ale nepředpokládám, že se takto moc lidí najde, ale zkusit se to může. Takže prosím všechny, kteří znáte někoho z oboru, který by byl schopný a ochotný toto dělat, prosím, ať mu napíše.

Prosím o vyjádření se někoho z Metrobusu, zda spolupráce bude v této míře možná, dále pak zejména Jakuba Platila, Rudy Žáka, Ondřeje Kališe, Vojty Vilímce a ostatních, kteří se na projektu chtějí podílet nebo k tomu mají co říct.

Za sebe bych byl rád, kdyby si někdo vzal alespoň na starost komisaře a veškerou spolupráci s ROPIDem. Dále by mi hodně pomohlo, kdyby někdo udělal plakátek.

Prosím pište připomínky, návrhy a nabídky na spolupráci v projektu :)

Ondřej Kališ
Předseda SPVHD

Re: Příprava na vyhlášení 5. ročníku

Příspěvek od Ondřej Kališ » 30.12.2018 17:56:18

Ahoj,

díky za otevření tématu.

Letáček - prosím napiš Vojtovi Vilímcovi, to je asi jediný, kdo ho může udělat
[Offtopic]
(a taky bude potřeba úvodka ke kalendáři)

Propagace - to navrhuješ velmi dobře, Facebook a Tram-bus předpokládám vyřešíš, s pomocí Vojty Vilímce, u Metrobusu prosím o vyjádření Vítka

Odměny - klidně, ale pokud bychom je měli platit z rozpočtu SPVHD, bylo by to nutné prohlasovat a konkrétně promyslet, jaké ceny vybrat; Jirku S. klidně oslovím já, až budeme něco mít

Komisaři - určitě dotaz na komisaře pošli v rámci úvodního mailu; já mám taky nějaké nápady koho oslovit, takže někoho oslovím, ale mám toho teď mraky na seznamu, co bych rád udělal :D

O zajištění komunikace s ROPIDem bych poprosil Jakuba ve spolupráci se Zbyňkem. ;)

A jen drobnost na okraj. ROPID a KIDSOK nejsou objednatelé, ale organizátoři. Objednatel je ten, kdo dopravu objednává a platí, tedy kraje, obce, příp. stát nebo i různé soukromé firmy.

Vojtěch Vilímec
Člen SPVHD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtěch Vilímec » 30.12.2018 20:10:15

Leták zajistím, klidně ho udělám v podobném stylu jako vloni (viz příloha). Už minule jsem navrhoval nedávat tam kompletní výčet pravidel, ale jen odkaz nebo QR kód na náš web. Takže ten prostřední obdélník bych letos vypustil. Text nahoře bych nechal, nebo máš Tomáši nějaký nápad, jak ho ještě více zatraktivnět?
Výstřižek.PNG

Ondřej Kališ
Předseda SPVHD

Příspěvek od Ondřej Kališ » 30.12.2018 22:37:37

A ještě jedna věc tam musí letos být (možná jen v odkazu). Že vyhodnocení se provede jen pokud bude aspoň 6 soutěžních prací. Jinak práce přesuneme na další rok. Vyhneme se tak podobným trapnostem jako v posledních 2 letech, kdy nakonec vše zachránil jen Tomáš. :)

Tomáš Ondráček
Vedoucí projektů

Příspěvek od Tomáš Ondráček » 30.12.2018 22:58:38

Ondřej Kališ píše:
30.12.2018 17:56:18
Odměny - klidně, ale pokud bychom je měli platit z rozpočtu SPVHD, bylo by to nutné prohlasovat a konkrétně promyslet, jaké ceny vybrat; Jirku S. klidně oslovím já, až budeme něco mít
Já bych byl rád, kdyby se nic moc drahého nemuselo kupovat. Uvidíme, co se sežene.
Vojtěch Vilímec píše:
30.12.2018 20:10:15
Leták zajistím, klidně ho udělám v podobném stylu jako vloni (viz příloha). Už minule jsem navrhoval nedávat tam kompletní výčet pravidel, ale jen odkaz nebo QR kód na náš web. Takže ten prostřední obdélník bych letos vypustil. Text nahoře bych nechal, nebo máš Tomáši nějaký nápad, jak ho ještě více zatraktivnět?
Díky Vojto. Z toho prostředního odstavce bych opravdu něco vypustil. Jediné, co by si místo v letáčku z prostředního odstavce zasloužilo je formulace, že se práce musí zabývat organizací VHD na území ČR. Možná potom by tam mohlo být kdo bude soutěž hodnotit (složení komise).
Ondřej Kališ píše:
30.12.2018 22:37:37
A ještě jedna věc tam musí letos být (možná jen v odkazu). Že vyhodnocení se provede jen pokud bude aspoň 6 soutěžních prací. Jinak práce přesuneme na další rok. Vyhneme se tak podobným trapnostem jako v posledních 2 letech, kdy nakonec vše zachránil jen Tomáš. :)
Tady toto bych nechal jen v odkaze, abychom tím nevyplašili případné zájemce ... Přeci jen by to tam moc dobře nevypadalo ;)

Vojtěch Vilímec
Člen SPVHD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtěch Vilímec » 12.1.2019 15:34:02

Udělal jsem leták pro letošní ročník, je ke stažení zde na webu: http://spvhd.wz.cz/soutez/letak.pdf
Webová stránka pro tento ročník bude hned následovat. V příloze posílám náhled a pro jistotu i soubor pro editaci.
Výstřižek.PNG
Leták Dopravní návrh 2019.pptx
(212.77 KiB) Staženo 1 x

Odpovědět