Zásady používání fóra

Sekce pro řešení technických a organizačních záležitostí fóra.
Náměty, připomínky a hlášení piště sem.

Moderátoři: Rada Tram-bus.cz, Předsednictvo SPVHD

Zamčeno
Ondřej Kališ
Předsednictvo SPVHD
Příspěvky: 1166
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Zásady používání fóra

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Obecné zásady
 1. Fórum je pracovní nástroj. Snažte se dodržovat zásady věcné diskuse a omezovat emotivní projevy. Pokud se nemůžete udržet, využijte volnou diskusi nebo sociální sítě.
 2. Části příspěvků mimo téma se označují značkou OT (off-topic).
 3. Přednostně se text píše s diakritikou, ale je povoleno psát i bez ní.
 4. Používat nepřirozené formátování, které narušuje čtení, se zakazuje. Nepřípustné je zejména přispívat vícekrát bezprostředně za sebou, pokud pro to není pádný důvod (tímto důvodem rozhodně není citace dvou různých příspěvků), a používat:
  - velká písmena ve více než jednom slově po sobě následujícím,
  - mnoho smajlíků za sebou,
  - konce řádků za účelem užšího textu,
  - různé nadměrně výrazné řezy nebo velikosti písma.
 5. Podpis nesmí obsahovat výrazné prvky, velké obrázky atd. Podpis nesmí být delší než 5 řádků běžného textu.
 6. Každý uživatel může být registrován pouze pod jedním uživatelským jménem.
 7. Záznamy soukromé komunikace (soukromé zprávy, tajné nahrávky, logy z ICQ a jiné) lze na internetovém fóru zveřejňovat pouze ve velmi závažných případech (např. k vyvrácení křivého obvinění) nebo se souhlasem zúčastněných stran.
Moderování
 1. Moderátory subfóra jsou vždy členové předsednictva nebo redakční rady a dále vedoucí konkrétního projektu. Každá část fóra musí mít nejméně dva moderátory, moderovat diskusi v samostatných projektech však může předsednictvo pouze v případě, že vedoucí projektu tak v danou chvíli nemůže učinit. Další moderátoři mohou být jmenováni redakční radou nebo předsednictvem SPVHD.
 2. Všichni jsou povinni dodržovat pokyny moderátorů. V případě rozporu platí stanovisko předsedy / šéfredaktora a je možné požádat o rozhodnutí nadřízený orgán (předsednictvo / redakční rada).
 3. V případě závažných pochybností o objektivitě předsednictva nebo redakční rady je možné požádat o projednání se všemi členy SPVHD nebo redaktory. K tomuto projednání musí být předloženy významné věcné argumenty. Takové projednání může vyústit v omluvu nebo i v odvolání člena předsednictva nebo redakční rady podle příslušných stanov.
 4. Na porušení pravidel bude diskutující upozorněn v příspěvku nebo v soukromé zprávě. Pokud toto upozornění nepomůže, dostane od moderátora varování.
 5. V případě, kdy bude nadále pokračovat porušování pravidel, může být diskutující potrestán banem, který mohou udělit techničtí správci fóra na návrh moderátorů. To se netýká členů a redaktorů, s nimiž jsou prohřešky řešeny v rámci sdružení nebo stránek.

Zamčeno