Vypravení autobusů PID na MHDfoto.cz

Moderátoři: Předsednictvo Sdop, Vedoucí projektů

Odpovědět
Jan Horák
Člen Sdop
Příspěvky: 41
Registrován: 10.8.2018 17:56:38

Vypravení autobusů PID na MHDfoto.cz

Příspěvek od Jan Horák »

Zdravím všechny především redaktory tram-bus.cz!

Na webu MHDfoto.cz již poměrně dlouhou dobu běží systém sledování vypravení autobusů PID. Přispěvatelé sledují, na jaké lince (a na kterém oběhu) se vyskytuje který vůz, a svá sledování odesílají prostřednictvím formuláře na webu. Denně je tímto stylem sledováno zhruba 100-150 vozů, výjimečně třeba 300. To není moc, možná taky kvůli nepohodlnosti zapisování v terénu (vyplňování spousty čísel do formuláře přimo na dotyčné webové stránce) - a proto jsem se rozhodl postup alespoň pro své sledování výrazně zjednodušit: na zapisování jsem si vytvořil Google tabulku s předepsanými políčky na konkrétní oběhy, kterou stačí pouze vyplňovat. Data se na mhdfoto.cz odesílají automaticky pod jménem tram-bus.cz, a to díky několika mnou napsaným programům. Pro sledování a mimořádně snadné zapisování přímo v terénu tak stačí mít alespoň trochu chytrý telefon, v něm aplikaci Google Tabulky a občas se připojit k internetu. Při zapisování to vypadá zhruba takhle:
Screenshot_2018-12-27-20-16-44.png
Momentálně do téhle tabulky kromě mě pravidelně zapisuje taky Vojta Vilímec a dva další moji kamarádi a já tímto chci pozvat všechny další zájemce, kteří by chtěli třeba i jen příležitostně přispívat, aby neváhali se také zapojit. Stačí napsat třeba sem do vlákna nebo mne jakkoliv jinak kontaktovat. Zajímají nás kromě městských linek v Praze také příměstské i regionální linky, tedy všechny autobusy v PID. 🙂

Díky všem za spolupráci!

Odpovědět