Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Sekce pro řešení technických a organizačních záležitostí fóra.
Náměty, připomínky a hlášení piště sem.

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Odpovědět

Nové subfórum pro společná témata

ano
1
33%
ne
2
67%
nevím / ani jedna z možností
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od tomas.juza »

Ahoj,
navrhuji přidat (kvůli snadnějšímu udělování oprávnění a pro přehlednost) nové subfórum / kategorii pro společná témata všech projektů (nebo jen interní sekci přímo v organizačních) pro sdílení zkušeností a informací mezi jednotlivými projekty.

Můžete se vyjádřit jak hlasováním anketě, tak komentářem. (doporučuji využít obě možnosti)

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od tomas.juza »

Už jsem nastavil, aby mohli hlasovat všichni, kdo by měli tu možnost mít.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Ahoj,

určitě ne. Společná komunikace je myslím vyřešená dostatečně. Témata, která se týkají hlavně Tram-bus.cz, ale mají přesah do obecné roviny, lze řešit v sekci Tram-bus.cz, kam mají plný přístup (bez hlasování) všichni členové SPVHD, témata, která souvisejí s Metrobusem a mají širší přesah, lze řešit ve společné, k tomu zřízené, sekci na fóru Metrobusu, jednotlivé dlouhodobé projekty mají nastavený přístup tak, aby do něj mohli všichni, kdo na něm mohou potenciálně spolupracovat (včetně konkrétních nečlenů - spolupracovníků). Takže mě nenapadá jediné průřezové téma, které by bylo nutné řešit v nové sekci - pokud takové existuje, řešil bych to v konkrétním případě.

Interní sekce z principu patří pouze členům příslušného sdružení nebo redakce. Nikomu nic nebrání, aby vstoupil do SPVHD nebo se přidal k Tram-bus.cz nebo Metrobusu, pokud chce vstupovat do interní diskuse, a jestliže o vstup nemá zájem, nevidím důvod, proč by měl mít do interní sekce přístup (navíc jak jsem řekl, člen SPVHD má přístup bez hlasování i do interní sekce Tram-bus.cz, protože je to de facto jeden z projektů, byť autonomní, a může mít do budoucna obdobně i na Metrobus). Pokud jde o hlasování, je přijetí podle mě jednoznačně nutným kritériem pro vznik hlasovacího práva.

V této souvislosti by mě zajímalo, pro jaké skupiny jsi vlastně nastavil hlasovací práva v tomto vlákně. A doufám, že si uvědomuješ, že se jedná o veřejnou sekci. Myslím, že tohle téma by mohlo být zařazeno spíše do sekce Společné projekty na Metrobusu, která je přístupná jen členům SPVHD a redaktorům Tram-bus.cz a Metrobusu (což je vlastně shodné se sekcí, kterou navrhuješ).

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od tomas.juza »

Navrhoval jsem ji z toho důvodu, aby tam mohli hlasovat všichni, kdo jsou v alespoň jedné z těchto tří skupin.

Nastavil jsem hlasování jen dočasně (dokud se nevyjádří větší množství lidí; alespoň týden) pro toto subfórum s názvem Fórum (struktura: Organizační - SPVHD - Fórum) a upravoval jsem jej jen u těchto tří skupin, tedy Členové SPVHD, Redaktoři Tram-bus.cz a Metrobus.
Jen jsem přidal možnost hlasovat; ostatní jsem neměnil.

A kam bys dával návrhy na společná setkání těchto tří projektů včetně hlasování?

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od Ondřej Kališ »

tomas.juza píše:
12.3.2019 20:24:10
Navrhoval jsem ji z toho důvodu, aby tam mohli hlasovat všichni, kdo jsou v alespoň jedné z těchto tří skupin.

Nastavil jsem hlasování jen dočasně (dokud se nevyjádří větší množství lidí; alespoň týden) pro toto subfórum s názvem Fórum (struktura: Organizační - SPVHD - Fórum) a upravoval jsem jej jen u těchto tří skupin, tedy Členové SPVHD, Redaktoři Tram-bus.cz a Metrobus.
Jen jsem přidal možnost hlasovat; ostatní jsem neměnil.

A kam bys dával návrhy na společná setkání těchto tří projektů včetně hlasování?
Sekce Setkání je implicitně přístupná pro všechny členy a redaktory SPVHD, Tram-bus a Metrobus. Tuším, že tam nemají všichni hlasovací právo, ale to lze změnit, pokud se tak dohodneme a dáme to vědět. Jinými slovy, společná setkání jsem již vlatsně vyřešil dávno. ;)

A ostatní společná témata lze řešit v příslušné sekci fóra Metrobus - stejně je zatím prázdná. A doporučuji, abys tam nastavil příslušná hlasovací práva (viz výše) a přesunul tam toto téma. Sice do sekce Fórum tematicky patří, ale tohle je veřejná sekce a víceméně má sloužit hlavně pro technické a organizační věci na fóru. :)

Jiří Trsek
Člen Sdop
Příspěvky: 66
Registrován: 24.2.2019 13:45:09

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od Jiří Trsek »

Sice úplně nevím, jak přesně toto fórum funguje (zatím do toho pronikám), ale jsem v této chvíli proti. Když jsem zde byl jen jako redaktor Metrobusu, přístupnost fóra byla dostačující. Prostě co se mě týkalo, tam jsem se dostal. Teď jako i člen SPVHD mám přístupy tam, kam potřebuju jako člen SPVHD.
Pokud bude potřeba něco extra, tak to zavést pro ten jeden konkrétní případ.

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od tomas.juza »

anlexcz píše:
12.3.2019 22:12:10
Sice úplně nevím, jak přesně toto fórum funguje (zatím do toho pronikám), ale jsem v této chvíli proti. Když jsem zde byl jen jako redaktor Metrobusu, přístupnost fóra byla dostačující. Prostě co se mě týkalo, tam jsem se dostal. Teď jako i člen SPVHD mám přístupy tam, kam potřebuju jako člen SPVHD.
Pokud bude potřeba něco extra, tak to zavést pro ten jeden konkrétní případ.
Problém je, že to nelze nastavit výhradně pro jedno téma.

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od Ondřej Kališ »

tomas.juza píše:
13.3.2019 4:35:04
Problém je, že to nelze nastavit výhradně pro jedno téma.
A proto máme speciální sekce, jako Setkání nebo Společné projekty (Metrobus) a do fóra Tram-busu mohou všichni členové...

A kromě toho, přijde mi, že řešíme téma, které není aktuální. Až vznikne problém, kam něco zařadit, tehdy bych to případně pořešil. :)

tomas.juza
Správce fóra
Příspěvky: 353
Registrován: 8.8.2018 21:16:55

Re: Společná interní témata pro všechny projekty - nová kategorie?

Příspěvek od tomas.juza »

Ahoj, chtěl jsem si předem připravit půdu na společná setkání. Ale pokud skutečně jsou témata v sekci Setkání přístupná všem členům všech projektů, tak je to jedině dobře.

Odpovědět