Vyhodnocení 2. fáze výběru fotek do Dopravního kalendáře 2020

Sekce pro řešení technických a organizačních záležitostí fóra.
Náměty, připomínky a hlášení piště sem.

Moderátor: Předsednictvo Sdop

Odpovědět
Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Vyhodnocení 2. fáze výběru fotek do Dopravního kalendáře 2020

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Ahoj všem,

předkládám tradiční report z vyhodnocení 2. fáze výběru fotek do kalendáře. Letos to bylo překvapivě výrazně jednodušší než v minulých letech, počty mi vyšly skoro ideálně hned na první pokus (i když jsem se už trochu bál, zda nebudu muset rozhodovat podle čistého počtu plusů, což by se ve 2. fázi spíš nemělo). Náročnější bylo letos vyhodnocení samotných komentářů, kde mnozí psali trochu obtížně zhodnotitelné obraty třeba i typu ,,nic moc, ale celkem ujde, takže spíš jo" - což o to, tady je aspoň jasný závěr, ale když někdo napsal něco jako ,,nic moc, ale celkem pěkná", tak to je oříšek a většinou jsem to bral jako neutrální. Ale o tom už diskusní fáze je.

Zhodnocení komentářů systémem +- je zde:
[Offtopic]
b01 +-----
b02 +++++--+
b03 -+-+++---
b04 -++-++++++-+++-
b05 ------++
b06 --+++++-+--++
b07 ----++
b08 +++++++++++-++
b09 ++++++++++++
b10 ++-+-+--
b11 +++++++++ (vs. b66)
b12 +++++++++++++
b13 ++-++-++++
b14 +++++++
b15 +-++--
b16 --++-++-++
b17 ++++++++
b18 ----++-+--++
b19 +++++++++++
b20 ++++++++++++++
b21 ++++++-+
b22 -++--++-+
b23 --+--+
b24 ------
b25 ----++--++++
b26 ++++-++---
b27 +++++++++++++
b28 ++-++---
b29 ++++++++
b30 +++--+
b31 ++++++++++++++
b32 ------
b33 ++--+++
b34 +++++++++++
b35 -++---
b36 ----++-+-++
b37 -----+++---
b38 +++-++-++
b39 ++++++++++
b40 +++++++
b41 ++-------+
b42 +++++-
b43 --++++-
b44 +-+-+--
b45 +-+-+-
b46 -++-----
b47 ++++
b48 +++++++++++
b49 +----
b50 ++++++++++
b51 --+++--
b52 +++++++++
b53 ++-+++++-+++
b54 --
b55 --+--
b56 ---
b57 +++-++++
b58 ++-++-
b59 -+++++++++
b60 ++++++++
b61 --+--+
b62 ++++-
b63 ++++++++++
b64 ----+--
b65 +----
b66 +++++++
b67 -++-++--
b68 -------
b69 ----+-
b70 +++++++++++


Všichni byli v rámci zahájení 2. fáze upozorněni, že je doporučeno hodnotit jednoznačně, čímž sníží pravděpodobnost nepřesného vyhodnocení. Pokud bylo hodnocení opravdu zcela nejasné, tak jsem se i doptal, jinak jsem se snažil pokud možno vyhodnotit podstatu komentáře.

Prosté ano nebo prosté ne jsem bral jako spíše ano/ne, výjimkou bylo, pokud dotyčný doplnil vykřičník či nějakou silnější emoci (typu krásná - ano), pak jsem to bral jako rozhodně ano/ne.

Komentáře typu nudná, obyčejná, tuctová jsem vyhodnocoval jako neutrální - souvisí to s podstatou 2. fáze, kdy nám jde zejména o odhalení kontroverzních fotek, které na někoho působí dobře, na jiného špatně. Takovýto komentář naznačuje, že fotka v dotyčném žádnou silnou reakci nevyvolává, asi by ji nezařadil, ale ani ho nepohoršuje. To platí v případech, kdy se jednalo o obecný komentář.

Pokud ale komentář odkazoval na jiné vybírané fotky - typu ,,tuctová, z Prahy jich tam už je", už jsem to bral jako spíše ne, protože dotyčný upozorňuje na určitou duplicitu nebo spíš jednotvárnost kalendáře, což je jednoznačně negativní.

Své výsledné vyhodnocení přikládám v příloze, následuje popis postupu.

Jako první jsem zcela vyřadil fotky, kde bylo negativních hodnocení stejně nebo více než pozitivních. Následně jsem posunul do kalendáře všechny, které měly pouze plusy, a těch plusů bylo více než 4. To bylo 19 fotek, takže se skupina postupujících téměř zaplnila (proto jsem také nepošoupnul fotku s pouhými čtyřmi plusy), přišlo mi ještě vhodné, aby postoupily přímo i fotky s jen jedním minusem a velkým počtem plusů - jako hranici jsem stanovil 8 plusů. V tomto případě jsem se výjimečně podíval i na to, jaká fotka je b21 s jedním minusem a 7 plusy a také na základě toho jsem ji poslal do dalšího hodnocení - myslím, že v jejím případě to na základě diskuse na přímý postup opravdu ještě není.

Tím pádem postoupilo přímo 21 fotek a ve 3. fázi bude třeba vybrat 5 dalších. Nyní přišlo na řadu vybrat postupující fotky, aby jich nebylo příliš mnoho, ale určitě více než 10, ideálně kolem 15, abychom vybírali cca třetinu.

Kromě jednoznačných b11, b21 a b47 jsem do dalšího hodnocení poslal ty, které měly 1-2 minusy (zde by o vypadnutí či postupu pokud možno neměl rozhodovat jediný negativní hlas, což znamená právě až dva minusy). Pak už jsem zhodnotil poměr plusů a minusů zbývajících fotek a jako jediný adept na postup vyšla b04 s poměrem 11:4. Žádná z dalších neměla plusů aspoň dvojnásobek než minusů. A vzhledem k tomu, jak pozitivní hodnocení měly ostatní fotky (max. dva minusy), nepřišlo mi spravedlivé, aby postoupily některé další třeba s poměrem 8:5 nebo 6:4.

Specialitou byla letos dvojice fotek b11 a b66, které jsou podle mého názoru tematicky velmi podobné (proto jsem nechtěl, aby postoupily obě ve 2. fázi přímo), bohužel jediný, kdo se k tomu v diskusi vyjádřil, jsem byl já, proto jsem na základě tohoto jednoho komentáře zvolil pro postup přednostně b66. Současně s 3. fází však dám na výběr, zda tyto fotky vzájemně vyměnit nebo nechat b66. Samozřejmě je možné, aby postoupily obě, ale to si své místo musí b11 (která případně zastupuje b66) uhájit ve 3. fázi hodnocení.
2-fáze vyhodnocení.txt
(834 bajtů) Staženo 129 x

Ondřej Kališ
Předsednictvo Sdop
Příspěvky: 1378
Registrován: 8.8.2018 22:51:40

Re: Vyhodnocení 2. fáze výběru fotek do Dopravního kalendáře 2020

Příspěvek od Ondřej Kališ »

Oznámení moderátora:
Téma je dočasně umístěné do veřejné sekce Fórum. Až přestane být aktuální, bude přesunuto do sekce Dopravní kalendář, kam tematicky patří, k archivaci.

Odpovědět